семейный психолог одесса

Очолював університет у 1881-1890

Семен Петрович Ярошенко

  Першим ректором з числа випускників Новоросійського університету був професор математики Семен Петрович Ярошенко. Автор першої в Російській імперії роботи з проективної геометрії і основоположник нових методів рішення диференціальних рівнянь. Він був піонером в усьому: у 1870 випускник фіз-мату Семен Ярошенко одним з перших в університеті захистив магістерську дисертацію, а в 1905 став першим ректором Новоросійського університету, якого обрали на посаду міського голови Одеси.
  На кафедрі чистої математики професор Ярошенко читав курси геометрії, алгебри, теорії ймовірності. Семен Петрович був активним прихильником популяризації математики як науки. Цю ідею він розвивав і на шпальтах редагованих ним «Записок Імператорського Новоросійського Університету», і на публічних лекціях Математичного відділення Новоросійського товариства природознавців.
  Семен Петрович Ярошенко підтримував зв'язок з alma mater до самої смерті. Згідно з заповітом професора, його власна математична бібліотека стала надбанням Наукової бібліотеки ІНУ.