семейный психолог одесса

Очолював університет у 1877-1881

Микола Олексійович Головкинський

  Фундатор сучасних теорій осадових порід, творець першої в Російській імперії артезіанської станції, основоположник поняття про фації в геології, автор популярних путівників по Криму... Це лише невелика частина заслуг відомого геолога, мінералога і гідрогеолога Миколи Олексійовича Головкінського.
  У 1871 році випускник Казанського університету і тоді вже професор геології та палеонтології Микола Головкинський почав роботу на кафедрі мінералогії і геогнозії (геології) Новоросійського університету. Він значно розширив колекцію мінералогічного кабінету університету. Студенти слухали його унікальні курси мінералогії, кристалофізики, геології.
  Разом зі студентами і колегами професор Головкинський неодноразово проводив екскурсії у Криму. Під час цих експедицій Микола Олексійович шукав артезіанські, глибинні запаси води і робив багато важливих спостережень. Микола Головкинський першим у світі припустив, що гребінь головної гряди Кримських гір був кораловим рифом в прадавньому океані, який плескався на місці півострова мільйони років тому.
  За час ректорства Миколи Олексійовича Головкинського в Одесі склався невеликий гурток дослідників, девізом якого була «наука в її найбільш піднесеному значенні». Збори групи відвідували професора Ілля Мечников, М. Умов, В. Лігін, А. Ковалевський. Крім суто наукових диспутів, вони влаштовували літературні та музичні вечори, читали науково-популярні лекції.