семейный психолог одесса

Очолював університет у 1869-1877

Федір Іванович Леонтович

  Знавець історії держави і права, правознавець зі світовим ім'ям Федір Іванович Леонтович в 1868 році став першим, хто захистив в Новоросійському університеті докторську дисертацію. Темою праці стало маловивчена область стародавнього хорвато-далмацького законодавства.
  Випускник юридичного факультету університету святого Володимира, професор Леонтович читав студентам курси історії російського права і західно-російського законодавства. Студенти вважали: скласти іспит у вимогливого професора Леонтовича – те ж саме, що й перейти на наступний курс.
  У наукових колах автор «Історії російського права» став відомим завдяки своїй задружньо-громадській теорії походження Русі. Згідно з Леонтовичем, керівниками великих громад ставали найбільш авторитетні особистості «задруги» – об'єднання на професійній основі. Ці лідери і формували перші апарати управління державою.
  На посаді ректора Федір Іванович Леонтович проявив себе як видатний організатор, йому вдалося зібрати в університеті провідні уми епохи. За його рекомендацією кафедру фізіології очолив І.М. Сєченов, а на кафедру зоології був запрошений І.І. Мечников.