семейный психолог одесса

Скарби університету

Морська лілія (Crinoidea)

  Єдиний у світі повний скелет морської лілії кембрійського періоду зберігається в палеонтологічному музеї університету. Більше 500 мільйонів років тому «королева моря» жила на мілководді стародавнього океану – Тетіса, а університету морська лілія була подарована його знаменитим випускником – графом Сергієм Вітте. (читати далі)

Дінорніс велетенський (Dinornis giganteus Owen)

  Дінорніс (Dinornis giganteus Owen) із родини маоподібних топтав своїми величезними лапами цю землю ще 300-400 тисяч років тому. Приблизно такий вік скелета, виставленого в Палеонтологічному музеї ОНУ. Це єдиний повний скелет дінорніса на території материкової Європи. У світі є ще два – у Великобританії та Новій Зеландії. (читати далі)

Меридіанне коло «A.&G. Repsold» 1862 року

  Меридіанне коло з’явилося в астрономічній обсерваторії Одеського університету в 1871 році. Астрономічний пристрій виробництва відомої німецької компанії «A.&G. Repsold» було виміняно у Тифліської обсерваторії на одинадцять апаратів для метеорологічних спостережень. (читати далі)

Телескоп «T COOKE & SONS» 1865 року

  Перший в Одесі телескоп з’явився в астрономічній обсерваторії університету в 1886 році. Телескоп – ровесник вузу: у  1865 він був створений за останнім словом техніки майстрами англійської фірми «T COOKE & SONS» у Йорці. Такий же є лише в Мельбурні, так що одеський апарат можна назвати унікальним для всієї північної півкулі Землі. (читати далі)

Скелет синього кита

  Скелет великого синього кита подарували університету китобої флотилії«Слава» у 1949 році. Монтаж цілого скелета завдовжки 27,5 метра вчені здійснили у 1965 році, до столітнього ювілею університету. Сьогодні скелет кита в Одесі є найбільшим у Чорноморському регіоні. Познайомитися з ним можна у зоологічному музеї ОНУ ім. І. І. Мечникова. (читати далі)

«Медицинський травник» 1759 року

  Травником називають книгу з описом лікарських рослин. Найбільш популярними на території Європи травники були в XV-XVI століттях. Одним з найдревніших в Україні є «Медицинський травник» - рукопис невідомого автора, написаний французькою мовою у 1759 році. Ознайомитися зі скарбами цієї древньої книги можна в гербарії ОНУ ім. І. І. Мечникова. (читати далі)