семейный психолог одесса

Скарби університету

Морська лілія (Crinoidea)

  Єдиний у світі повний скелет морської лілії кембрійського періоду зберігається в палеонтологічному музеї університету. Більше 500 мільйонів років тому «королева моря» жила на мілководді стародавнього океану – Тетіса.
Морська лілія – одна з найдревніших жителів океану, єдина з голкошкірих, котрій вдалося пережити «фатальні» пермський та тріасовий періоди і дожити до наших днів.

  Повний скелет, який зберігається в палеонтологічному музеї ОНУ, належав ще графині Олені Фадєєвій (дівоче прізвище – Долгорукова) – бабусі майбутнього кандидата фізико-математичних наук Новоросійського університету Сергія Вітте.
  Олена Павлівна Вітте (Долгорукова) вільно говорила на п’яти мовах, займалася музикою і добре малювала. Вона залишила десятки переплетених томів зі своїми малюнками по археології, нумізматиці і ботаніці. Гербарії Олени Долгорукової і її малюнки різноманітних рослин були відомі багатьом науковцям і викликали захват. Більша частина з них нині зберігається в архіві Російської академії наук. Олена Долгорукова вела наукове листування з німецьким вченим-біологом Олександром Гумбольдтом, англійським геологом, засновником Географічного товариства Родеріком Мерчисоном, шведським ботаніком Хрістіаном Стевеном, котрий вивчав флору і фауну Криму і Кавказу. В університет скелет морської лілії потрапив до 1873 року. Швидше за все, це був «випускний дарунок» графа Вітте рідній alma mater.