семейный психолог одесса

Скарби університету

Телескоп «T COOKE & SONS» 1865 року

  Перший в Одесі телескоп з’явився в астрономічній обсерваторії університету в 1886 році. Телескоп – ровесник вузу: у  1865 він був створений за останнім словом техніки майстрами англійської фірми «T COOKE & SONS» у Йорці. Такий же є лише в Мельбурні, так що одеський апарат можна назвати унікальним для всієї північної півкулі Землі.
  Більше 100 років телескоп вірою і правдою служив одеським астрономам: саме на ньому проводили перші дослідження і шукали підтвердження своїм теоретичним здогадкам відомі астрономи Олександр Кононович, Олександр Орлов, Володимир Цесевич. До речі, саме Олександр Кононович дав завдання механіку університету – винахіднику кіноапарата Йосипу Тимченку – розробити для телескопа приладження для автоматичного стеження за орбітами зірок.
   «Спостереження за зірками триває годинами, –  розповідає науковий співробітник відділу фізики зірок і галактики Астрономічної обсерваторії ОНУ Осман Шахруханов, – механізм Тимченка забезпечує рух телескопу вслід за орбітою зірки, значно полегшуючи рух». Апарат, створений більше століття назад, налагоджується автоматично і успішно функціонує.
  Нині одеські астрономи вирішують «космічні» задачі за допомогою сучасних лазерно-локаційних і радіотелескопів, але «дідусь одеської астрономії» все ще в строю, і за його допомогою можна дотягнутися до небес…